











– Wioletta Więckowska
Wioleta Więckowska (ur. 31.08.1992 r. w Krakowie). Od 3 roku życia związana z Fundacją Pełna Życia (dawniej Fundacja Hipoterapia Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych) – jako podopieczna a obecnie kierująca promocją i komunikacją społeczną Fundacji. Od urodzenia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA typ III), ale niepełnosprawność nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń i aktywnym życiu.
Twarz I edycji projektu Moda bez Ograniczeń, Koordynator projektu w późniejszych edycjach. W 2015 roku została LadyD Małopolski w kategorii Dobry Start, a latem 2016 roku była finalistką wyborów Miss Polski na Wózku. Jesienią 2016 wzięła również udział w międzynarodowych warsztatach w Strasbourgu we Francji, dotyczących inkluzji, niepełnosprawności i praw dziecka. Członek krakowskiej Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży. Redaktor naczelna poradnika dla dzieci “Przybij piątkę koledze bez dłoni” wydanego w ramach kampanii “Równi w różnorodności” prowadzonej przez Fundację Pełną Życia wraz z firmą DrOmnibus. Na swoim koncie ma również liczne artykuły o tematyce niepełnosprawności, terapii i nowych technologii na blogu parentingowym firmy DrOmnibus. W kwietniu 2017 roku wystąpiła podczas konferencji TEDx Kazimierz z inspirującym przemówieniem o niepełnosprawności i pokonywaniu swojej drogi do samodzielności. W grudniu 2017 roku została wyróżniona w kategorii Działalność społeczna w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.
Fanka grafiki komputerowej, a w wolnych chwilach fotomodelka. Sama o sobie: “pozytywnie zakręcona i wiecznie uśmiechnięta”
Absolwentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, trener umiejętności społecznych. Doświadczenie w pracy psychologicznej zdobywała uczęszczając na praktyki w Fundacji Pełnej Życia gdzie pracowała z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami i zaburzeniami rozwojowymi oraz Środowiskowym Domu Samopomocy w Skawinie pracując z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi i z zaburzeniami psychicznymi. Uczęszczała również na zajęcia terenowe na oddziale neuropsychologii w szpitalu św. Rafała pracując z pacjentami. Obecnie członek zespołu psychologów w Fundacji Pełnej Życia