Mentorzy

To na ich wsparcie możemy liczyć:

Adam Pietrasiewicz

Ekspert w zakresie tworzenia dostępnych stron internetowych

Specjalista ds. dostępności cyfrowej w Ministerstwie Cyfryzacji. Informatyk, analityk-programista, trener dostępności.

Aleksandra Bis

Senior UX Designer

Doktorantka międzyuczelnianego programu ICT&Psychology, prowadzonego przez Uniwersytet SWPS i PJATK. Projektantka UX i społeczniczka. Na co dzień pracuje w EL Passion, warszawskim product housie, gdzie pomaga start-upom w rozwoju i w przekuwaniu pomysłów w biznes. Współzałożycielka dareIT - programu mentoringowego, którego celem jest ułatwienie kobietom startu w branży IT.

dr Anna Sztyber

Data Scientist

Doktor Automatyki i Robotyki, adiunkt na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w zakładzie Diagnostyki i Monitorowania Procesów, interesuje się wykorzystaniem danych w sterowaniu i diagnostyce przemysłowej, Data Scientist w zweryfikujfirme.pl. Współorganizatorka międzynarodowych konferencji z dziedziny diagnostyki technicznej. Uczestniczka konkursu AAIA'18 Data Mining Challenge..

Bartosz Jagniątkowski

Projektant UX & UI

Ekspert w dziedzinie zdrowego rozsądku, od ponad 20 lat związany z mediami: od dźwięku i video przez druk do internetu. Projektant UX, twórca interfejsów aplikacji webowych i mobilnych, wielbiciel wiedzy i słowa pisanego, zarówno jako odbiorca, jak i twórca.

Daniel Macyszyn

Twórca rejestr.io

Założyciel Fundacji ePaństwo, twórca największego portalu przetwarzającego dane publiczne mojepanstwo.pl – obecnie rejestr.io, współorganizator Personal Democracy Forum. Dwukrotnie wyróżniony nagrodą ePSI Trailblazer oraz nominowany do INFO STAR za rozwiązania informatyczne. Pasjonat big data.

Dominik Kozaczko

Python Wizard

Od 13 lat programujący nauczyciel, który 5 lat temu został nauczającym programistą. Stworzył Dni Wolnego Oprogramowania oraz inicjatywę "Python na maturze". Uczył Pythona na informatyce w liceum zanim to stało się modne. Projektuje i programuje backendy w Django oraz sporadycznie nagrywa filmiki edukacyjne i wymądrza się podczas prelekcji.

dr Dorota Kowalska

Data Scientist

Doktor nauk matematycznych ze specjalizacją z rachunku prawdopodobieństwa, pracowała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, obecnie Data Scientist w Allegro.pl.

Dorota Orzeszek

Ekspertka ds. UX i dostępności stron www

Ekspertka UX, współpracowniczka Pracowni Otwierania Kultury Centrum Cyfrowego, badaczka interakcji człowiek-komputer, nowoczesnych interfejsów (dotykowych, haptycznych, multimodalnych), ich użyteczności (usability) i dostępności (accessibility). Doktorantka w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Estera Kot

Big Data Lead Developer

Doktoratka PW, gdzie przy użyciu sztucznej inteligencji zajmuje się wspomaganiem leczenia guzów mózgu na potrzeby Zakładu Medycyny Nuklearnej WUM. Absolwentka Elektrotechniki i Informatyki na Wydziale Elektrycznym PW. Zajmowała się analityką i algorytmami machine learning w Intel – w Polsce i USA. Obecnie tworzy inteligentne systemy bezpieczeństwa w Sony. Współpracuje z twórcami startupów, doradzając w kwestiach tworzenia i rozwoju produktów opierających się o przetwarzanie danych i machine learning.

Hanna Dyrcz

Projektantka wizualizacji danych

Projektantka graficzna, zajmuje się wizualizacją danych, komunikacją wizualną, brandingiem. Laureatka konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. Information Is Beautiful, HOW International Design Awards, KTR. Uczestniczka wystaw zbiorowych m.in. w MSN i CSW w Warszawie. Zainteresowana UX, data art i teorią percepcji.

dr Jakub Chabik

Manager IT

IT manager z wieloletnim doświadczeniem, zarządzający zespołem +50 osób, publicysta Computerworld Polska, wykładowca Zarządzania Organizacją IT w Podyplomowym Studium Inżynierii Oprogramowania Politechniki Poznańskiej, geek.

Karolina Ceglarska

Managerka projektów, wsparcie prezentacji

Kara jest managerką w TechSoup Europe. Ma spore doświadczenie w zarządzaniu zespołami realizującymi usługi technologiczne. Pomoże Wam przygotować prezentacje dla Jury.

Katarzyna Kańska

Programistka, spec. computer vision

Programistka. Specjalizuje się w zastosowaniach głębokich sieci neuronowych, głównie w dziedzinie Computer Vision. Data Science zgłebiała w firmach takich jak Goldman Sachs czy deepsense.ai. Entuzjastka społecznych inicjatyw i nowoczesnych technologii.

Łukasz Żyła

Projektant narzędzi przetwarzających dane publiczne

Prezes Fundacji Media 3.0, specjalista ds. przetwarzania i otwierania danych publicznych oraz UX. Były dziennikarz i redaktor naczelny wielu mediów lokalnych. Projektant narzędzi internetowych, m.in. twórca aplikacji Parlament. Interesuje się informatyką prawniczą i udostępnianiem informacji publicznych.

Michał Szkodziński

CTO at Livespace.io

Michał jest jednym z inicjatorów Warszawskiej grupy Koduj dla Polski. Jako programista i propagator re-use uinformacji publicznych był też mentorem w projekcie Dane po Warszawsku. Chief Technology Officer w Livespace.io tworzącej nowej generacji CRM.

Monika Koprowska

Data & AI Evangelist

Entuzjastka Data Science. Współzałożycielka polskiej grupy Woman in Machine Learning & Data Science. Tworzy podcast i blog dataevangelists.ai oraz popularno-naukowy vlog Jako Rzecze Maszyna. Doświadczenie zawodowe na styku IT i biznesu zdobywała jako konsultantka w Accenture oraz IT manager w P&G. Pracuje nad projektem szerzenia wiedzy o stosowaniu interaktywnych rozwiązań ML w przeglądarce.

Noemi Gryczko

Ekspertka design thinking

Zachęca firmy i instytucje do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami w oparciu o design thinking. Uczy jak wykorzystywać aplikacje mobilne, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Odpowiada za wdrożenie programu „Rozwój Kompetencji Cyfrowych” Przestrzeń from Facebook. Więcej www.noemigryczko.com

dr Piotr Migdał

Konsultant sieci neuronowych

Dr fizyki kwantowej, niezależny konsultant z analizy danych (data science). Specjalizuje się w uczeniu maszynowym, głębokich sieciach neuronowych i interaktywnej wizualizacji danych. Współpracuje z deepsense.ai. Prowadził warsztaty m.in dla Intel i Boston Consulting Group. Jest aktywnie zaangażowany w edukację zdolnej młodzieży w Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci. Stworzył grę Quantum Game with Photons. Założył grupę Data Science PL – największą społeczność analizy danych w Polsce. Prowadzi bloga p.migdal.pl.

Piotr Zientarski

Programista portalu dane.gov.pl

Doświadczony programista i architekt systemowy. Współtwórca kilku start-upów technologicznych. Miłośnik języka Python. Współtworzy portal dane.gov.pl.

Przemek Lewandowski

Ekspert systemów przetwarzania danych i aplikacji www

Współzałożyciel firmy Sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów przetwarzania danych oraz aplikacji webowych. Przemek odpowiada za technologiczną stronę całej firmy oraz jej ciągły rozwój. Wierząc w ważną rolę społeczności w świecie technologii Przemek współorganizuje PyWaw - comiesięczne spotkania programistów technologii Python.